AnaSayfa / Genel / Yapışık ikizler Abby ve Britanya’yı hatırlıyor musunuz? Şimdi 27 yaşındalar!

Yapışık ikizler Abby ve Britanya’yı hatırlıyor musunuz? Şimdi 27 yaşındalar!

Bu olağan dışı yapışık ikizler, yirmili yaşlarının sonuna girdiklerinde hayatlarında büyük ilerleme kaydetmektedir. Birbirinizi hoş görmeye, iki kişilik olarak birlikte değil, bir vücut olarak birlikte çalışmayı öğrenmişlerdir. Bütün günlerini birlikte geçiren aynı dünyayı paylaşıyorlar yapışık ikizler gibi eşsiz bir yaşam sürdürüyorlar.

yapışık ikizler 27 yas

Abigail ve Britany Hensel, Dicefalik Parapagus adlı bir sağlık sorunu olan yapışık ikizlerdir. Gövdede birlikte eritilir ve bir cisim paylaşırlar. Doğumda doktorlar ailelerine bugün birkaç saatten fazla yaşayacaklarını söylediler – mucizevi bir şekilde bugün yetişkin yetişkinler.

Tüm hayatları boyunca  çocukluğu, zorlu gençlik yılları ve bugüne kadar – ikizler birçok zorluğun üstesinden gelmek için mücadele etmek zorunda kaldılar. Abby ve Britanya bugün 27 yaşındayken hayatlarının bir sonraki bölümünü paylaşıyorlar. Mounds View İlköğretim Okulu’nda öğretim planlıyorlar.

Bir trilyonda bir: Hensellerin bebeklikten sonra hayatta kalmış çok az sayıdaki fare krizi ikizlerinden biri olduğuna inanılıyor.

 

Genç bayanlar, gerçeklik şovlarının ilk bölümünde Minnesota’daki Bethel Üniversitesi’nden mezun gösteriliyor.

Kızlar, ilk önce The Oprah Winfrey Show’da ortaya çıktıkları ve Life Magazine’in kapağında yer alan ana akım medyanın dikkatini çektiler. Daha sonra, Minnesota’da aileleri ile sessiz bir hayat yaşıdılar. Kendilerini aile ilişkileriyle ve kişisel işleriyle meşgul etti. Daha sonra 16 yaşına girdikleri sırada TLC için bir belgeselde yer almaya karar verdiler.

İki dikenli, iki kalp, iki ozofagi, iki karın, üç böbrek, iki safra kesesi, dört akciğer, bir karaciğer, bir göğüs kafesi, paylaşılan bir dolaşım sistemi ve kısmen paylaşılan sinir sistemi ile bu ikizler oldukça sade bir şekilde olağan dışıdır.

Bununla birlikte, belden aşağıya, bağırsak, mesane ve üreme organları da dahil olmak üzere tüm organlar paylaşılır. Doktorlar piyanoyu bir olarak çalmak için birbirleriyle koordine etme konusunda şaşkına döndüler, burada Abigail’in sağdaki üçlü tuşları ve Britany’ın sol taraftaki bas tuşlarını kullanıyordu. İkizler ayrıca bowling, voleybol, bisiklet ve yüzme gibi spor dallarına katılmayı çok seviyorlar.

Her 40.000’de sadece 1 kez ikizler bir şekilde doğmuş halde doğarlar, ancak bunların sadece% 1’i birinci yıldan daha uzun süre hayatta kalır. Matematik yap … bu kızlar gerçekten olağanüstü bir şey!

Hensel’in kızları, tek döllenmiş yumurta sonucunda yapışık ikizlerin en nadir formudur ve rahim içinde düzgün şekilde ayrılmazlar. Bebeklik döneminde, göbeklerinden üçüncü gelişmemiş bir kol çıkarmak için ameliyat yapıldı. 12 yaşında skolyozun (omurganın eğriliğini) düzeltmek için daha fazla ameliyat geçirmişler ve gelecekteki solunum zorluklarını önlemek için göğüs boşluğunun genişlemesini arttırmaya çalışıyorlardı.

İkizler, piyano ve spor oynamak da dahil olmak üzere görevleri yerine getirmek için her biri bir kol kullanan şaşırtıcı bir koordinasyon duygusu sergiliyor.

Dahasını görmek istiyorsanız videoyu izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir